GRAMPIAN CHALLENGE
Saturday, October 1, 2011
Results by Race Services Company
20 Mile Finish Order

Place Name Category Age Sponsor City Time
1 Jeff McWilliams 20m Men 40 Troy 1:53:15
2 Sabinel Deacu 20m Single Speed 37 Racing Greyhounds Royal Oak 1:55:50
3 Laura Korienek 20m Women 39 Real Women Tri Grandville 1:56:55
4 John Martin 20m Men 37 Flying Rhino Cycling Club Lake Orion 2:01:46
5 Dave Rutledge 20m Men 46 Newport 2:02:20
6 Dave Hill 20m Men 32 Team Fangboner Commerce Township 2:02:34
7 Angie Ligon 20m Women 35 Ferndale 2:02:54
8 Brian Miller 20m Men 36 Isolatos Racing Lake Orion 2:03:51
9 James Moskal 20m Men 33 Brighton 2:03:59
10 Brendan George 20m Men 40 Bloomfield Hills 2:03:59
11 Kurt Vogt 20m Men 16 Rbs Cycling Team MacOmb 2:06:23
12 Brian Fitzgerald 20m Men 41 Farmington 2:06:24
13 Robert Schmantowsky 20m Men 49 White Lake 2:07:44
14 Rich Meyer 20m Men 39 Lake Orion 2:08:00
15 Allen Sprgemfreo 20m Men 47 Blatz Racing Bloomfield Hills 2:11:27
16 Paul Horchler 20m Men 44 Franklin 2:11:39
17 Reggie Sitchon 20m Men 41 Taylor 2:12:09
18 Kari Kawakami 20m Women 41 Jtree Northville 2:13:14
19 Neil Miller 20m Men Masters 50+ 51 Jtree Cycling Brighton 2:13:14
20 Danielle Mullis 20m Women 14 Wolverine/acfstores.Com Rochester 2:14:27
21 Pauline Portes 20m Women 12 Wolverine/acfstores.Com Bloomfield Hills 2:14:56
22 Bill McKee 20m Men 48 Northville 2:15:39
23 Tim Krieg 20m Men 23 Rochester 2:15:52
24 Mike Paananen 20m Men 41 Hazel Park 2:16:30
25 Mark McCulloch 20m Men 37 Ypsilanti 2:16:31
26 Gintare Cereskaite 20m Women 28 Farmington 2:16:36
27 Chris Fahner 20m Men 28 Brighton 2:16:55
28 Daniel Rubner 20m Men 39 Lansing 2:18:01
29 Arnold Villanueva 20m Men 42 Flat Rock 2:19:29
30 David Huynit 20m Men 34 Royal Oak 2:20:21
31 Lori Gomez 20m Women 42 West Michigan Coast Riders Fruitport 2:21:02
32 Mike Domzalski 20m Men 44 Nathaniel Baxter Grosse Pointe 2:21:16
33 Jeff Jozwick 20m Men 39 Self Waterford 2:22:03
34 Scott Schafer 20m Men 31 Team Fangboner Commerce Township 2:24:24
35 Sally J Green 20m Women 61 Westland 2:31:02
36 Erick Stiner 20m Men 42 Rochester 2:32:45
37 Julie Moskal 20m Women 36 Brighton 2:33:07
38 Jeanna Gooch 20m Women 37 Goodrich 2:39:49
39 George Lieber 20m Men 51 Goodrich 2:39:57
40 Matt Wright 20m Men 32 White Lake 2:40:31
41 James Emmerling 20m Men 40 Grand Blanc 2:44:45
42 Andrea Krasna 20m Women 33 Farmington 3:07:51