RACE2GRACE
Saturday, May 19, 2012
Burton, Michigan
Results Provided by Race Services Company
5K RUN RESULTS


MALE OVERALL

Place No. Name Age City Time Pace
1 1590 Brian Jones 39 Burton 17:43 5:42


FEMALE OVERALL

Place No. Name Age City Time Pace
1 1547 Amanda George 15 Davison 20:57 6:45


MALE MASTERS

Place No. Name Age City Time Pace
1 1577 John Strycker 45 Peck 18:11 5:52


FEMALE MASTERS

Place No. Name Age City Time Pace
1 1602 Vicki George 48 Davison 26:31 8:33


MALE AGE GROUP: 1-10

Place No. Name Age City Time Pace
1 1516 Josiah Trzil 9 Burton 40:33 13:03


FEMALE AGE GROUP: 1-10

Place No. Name Age City Time Pace
1 629 Annelise Depottey 9 Flint 1:00:20 19:26
2 630 Emily Depottey 9 Flint 1:00:23 19:26


MALE AGE GROUP: 11-12

Place No. Name Age City Time Pace
1 622 Philip Curd 11 Clarkston 26:48 8:38
2 1451 Declan Murphy 11 Utica 39:26 12:42


FEMALE AGE GROUP: 11-12

Place No. Name Age City Time Pace
1 613 Megan Cook 11 Zeeland 30:36 9:51
2 1450 Ceara Murphy 12 Utica 39:25 12:42


MALE AGE GROUP: 13-14

Place No. Name Age City Time Pace
1 1466 Austin Pifer 14 Davison 19:52 6:24
2 1433 Jonathan McKay 13 Flint 26:04 8:24
3 584 Joshua Bogert 14 Burton 33:55 10:55
4 1548 Miguel Caballero 14 Flint 50:57 16:24


FEMALE AGE GROUP: 13-14

Place No. Name Age City Time Pace
1 619 Emma Curd 13 Clarkston 26:43 8:36
2 1458 Mykaela Ott 13 Davison 31:33 10:10
3 1610 Karsen Johnston 13 Decker 34:03 10:58
4 569 Ashleigh Arnold 14 Grand Blanc 1:16:24 24:36
5 1612 Omarea Dover 13 1:16:25 24:36


MALE AGE GROUP: 15-19

Place No. Name Age City Time Pace
1 1482 Michael Roper 17 Holly 22:52 7:22
2 624 Trevor Deachin 17 Grand Blanc 31:49 10:15
3 583 Jacob Bogert 15 Burton 31:49 10:15
4 690 Micah Leighton 16 Flushing 34:53 11:14
5 1595 Williams Spencer 18 Burton 54:34 17:34


FEMALE AGE GROUP: 15-19

Place No. Name Age City Time Pace
1 606 MacKenzie Chappell 15 Montrose 29:44 9:35
2 1586 Kayla Burke 19 29:56 9:39
3 611 Emily Cook 15 Zeeland 30:34 9:51
4 638 Sarah Duncan 19 Lake Orion 34:38 11:09
5 620 Erin Curd 15 Clarkston 52:31 16:54


MALE AGE GROUP: 20-24

Place No. Name Age City Time Pace


FEMALE AGE GROUP: 20-24

Place No. Name Age City Time Pace
1 1502 Faith Spradlin 21 Kennesaw 32:25 10:26
2 639 Crystal Eckert 22 Swartz Creek 36:31 11:46


MALE AGE GROUP: 25-29

Place No. Name Age City Time Pace
1 1523 Raymond Vandenbrouck 28 Auburn Hills 20:17 6:32
2 1545 Matthew Florida 29 Saginaw 20:53 6:44
3 1549 Christopher Moen 26 Davison 22:34 7:16
4 1551 James Titus 27 Burton 22:58 7:24
5 1552 Daniel Stack 27 Millington 24:38 7:56
6 1509 Jarrod Tapper 28 Flint 24:53 8:01
7 640 Isaac Eckert 29 Grand Blanc 31:32 10:09
8 1576 Anthony 29 32:38 10:30
9 1454 Chadd Obrien 28 Flushing 33:55 10:55


FEMALE AGE GROUP: 25-29

Place No. Name Age City Time Pace
1 1431 Shannon McElroy 26 Pinckney 23:51 7:41
2 1541 Dee Silvas 29 Brighton 27:55 8:59
3 1479 Brie Roberts 27 Davison 28:03 9:02
4 1525 Corey Walker 26 Flint 33:55 10:55
5 1568 Kim Fabian 27 Columbiaville 34:13 11:01
6 1527 Tendeukai Warren 27 Fenton 34:49 11:13
7 1591 Katie Rushton 29 Clio 35:10 11:19
8 641 Melody Eckert 28 Flint 36:30 11:45
9 1522 Domonique Vandenbrouck 29 Auburn Hills 36:35 11:47
10 1592 Sarah Obrien 28 Flushing 39:44 12:48


MALE AGE GROUP: 30-34

Place No. Name Age City Time Pace
1 563 Donald Achey 33 Bancroft 18:09 5:51
2 694 Brian Love 34 Clarkston 21:29 6:55
3 668 Kevin Houle 34 Flint 23:02 7:25
4 692 Douglas Linstrom 32 Burton 26:46 8:37
5 1468 Michael Prus 31 White Lake 27:02 8:42
6 1574 Brian Tucker 31 Corunna 32:38 10:31
7 587 Jeremy Boillat 33 Lapeer 33:01 10:38
8 700 Jay McDaniel 30 Flint 33:56 10:56
9 566 Ken Appel 32 Grand Blanc 41:25 13:20


FEMALE AGE GROUP: 30-34

Place No. Name Age City Time Pace
1 669 Michelle Houle 34 Flint 23:03 7:26
2 1580 Sarah Springer 34 Grand Blanc 23:54 7:42
3 1533 Amber Wright 33 Davison 32:47 10:33
4 1544 Amy Rygwelski 32 Burton 33:53 10:55
5 1538 Janel South 32 Davison 35:24 11:24
6 649 Lindsay Garrison 30 Grand Blanc 35:26 11:25
7 1565 Melissa Jones 32 Burton 37:49 12:11
8 1462 Beth Peters 31 Lapeer 39:36 12:45


MALE AGE GROUP: 35-39

Place No. Name Age City Time Pace
1 616 Jason Corbin 39 Montrose 19:59 6:26
2 1615 Aaron Hynes 38 29:43 9:34
3 1534 Buck Wright 37 Davison 32:12 10:22
4 1499 Douglas Slayton 38 Flint 32:35 10:30
5 1486 Jeff Ryal 35 Flint 34:37 11:09


FEMALE AGE GROUP: 35-39

Place No. Name Age City Time Pace
1 1566 Jaime Clark 35 Flint 33:47 10:53
2 1432 Athena McKay 38 Flint 34:38 11:09
3 672 Jodie Jablonski 38 Davison 35:13 11:20
4 1489 Shannon Sanchez 36 Lapeer 39:06 12:35
5 1484 Amy Rukenbrod 38 Lapeer 39:36 12:45
6 626 Traci Dean 37 Flint 41:52 13:29
7 1476 Virginia Riggs 36 Flint 44:59 14:29
8 1546 Heather Kennedy 37 Burton 44:59 14:29


MALE AGE GROUP: 40-44

Place No. Name Age City Time Pace
1 627 Scott Delucia 41 MacOmb 24:22 7:51
2 1600 Eduardo Munoz 40 24:36 7:55
3 571 Aaron Bagwell 43 Grand Blanc 26:06 8:24
4 1543 Everett Centerwall III 44 Flint 28:37 9:13
5 651 Mike Gonzales 42 Lapeer 29:53 9:38
6 599 Michael Burke, Jr. 42 Lapeer


FEMALE AGE GROUP: 40-44

Place No. Name Age City Time Pace
1 1597 Tammy Stadler 44 Flushing 27:26 8:50
2 1599 Tina Munoz 41 28:15 9:06
3 1571 Michelle Zayac 41 Holly 29:16 9:25
4 1470 Shelly Reasoner 41 Grand Blanc 31:52 10:16
5 567 Cheryl Arnes 44 Davison 34:56 11:15
6 1457 April Ott 41 Davison 34:56 11:15
7 677 Kasie Johnston 40 Clio 35:49 11:32
8 1469 Karen Raslich 40 Flint 36:44 11:50
9 1514 Alanna Trzil 41 Burton 41:32 13:22
10 570 Velvet Arnold 44 Grand Blanc 43:39 14:03
11 1596 Wyndi Morrison 42 Burton 54:33 17:34


MALE AGE GROUP: 45-49

Place No. Name Age City Time Pace
1 1572 David Foutch 45 Flint 19:18 6:13
2 1613 Todd Kraemer 46 22:31 7:15
3 1472 Robert Richmond 47 Lapeer 28:58 9:20


FEMALE AGE GROUP: 45-49

Place No. Name Age City Time Pace
1 685 Jane Kwasiborski 46 Ortonville 28:34 9:12
2 1471 Pamela Richmond 47 Lapeer 32:57 10:37
3 618 Beth Curd 45 Clarkston 52:31 16:54


MALE AGE GROUP: 50-54

Place No. Name Age City Time Pace
1 1539 Roger Lara 53 18:53 6:05
2 1569 Steve Sams 54 Columbiaville 21:11 6:50
3 1573 D. Jeff Likins 51 MacOmb 26:51 8:39


FEMALE AGE GROUP: 50-54

Place No. Name Age City Time Pace
1 1540 Ruth Lara 51 Grand Blanc 26:52 8:39
2 644 Kimberly Fox 50 Swartz Creek 29:38 9:33
3 1542 Debra Knust 54 Brighton 34:11 11:01
4 1526 Annette Warren 54 Flint 36:46 11:50
5 623 Lena Darrough 53 Flint 45:31 14:39
6 688 Loretta Lane 54 Flint 45:47 14:45
7 1524 Lorraine Vaughn 52 Flint 53:57 17:22


MALE AGE GROUP: 55-59

Place No. Name Age City Time Pace
1 1614 Lennie Brousseau 55 20:43 6:41
2 1578 Robert Losinger 59 Lapeer 26:53 8:40


FEMALE AGE GROUP: 55-59

Place No. Name Age City Time Pace
1 1554 Martha Kemp 58 Fenton 32:40 10:31


MALE AGE GROUP: 60-64

Place No. Name Age City Time Pace
1 648 Bruce Garner 60 Burton 32:08 10:21


FEMALE AGE GROUP: 60-64

Place No. Name Age City Time Pace
1 1513 Marie Thompson 62 Clio 28:15 9:06
2 1587 Lynda Mahoney 60 Flint 30:43 9:54


MALE AGE GROUP: 65-69

Place No. Name Age City Time Pace
1 572 Charles Bagwell 67 Grand Blanc 25:09 8:06


FEMALE AGE GROUP: 65-69

Place No. Name Age City Time Pace


MALE AGE GROUP: 70-99

Place No. Name Age City Time Pace


FEMALE AGE GROUP: 70-99

Place No. Name Age City Time Pace